DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 13.09.2021 02:07:04 

Výcvik psů

     

 Garm Iron Gladiator

                                      nar. 27.9.2009  

 

 

Garm složil test odvahy

                 č.I, II, III !!!! 

                                             

                                                

 Testy

Test č.1. Proběhne na vlastním území psa (na území, které pes hlídá) - na zahradě, popř. v těsné blízkosti domu, kde bydlí. Majitel drží psa na vodítku (dlouhém 3-4 metry), pes má postroj nebo kožený obojek. Nesmí mít na sobě ostnatý, stahovací nebo tenký řetízkový obojek. Majitel drží psa blízko u sebe. Figurant vleze na zahradu a ze vzdálenosti 8 - 10 metrů upoutá na sebe pozornost psa (prudké pohyby, výhružná slova). Když je pes nejméně 10 sekund orientován na figuranta, ten svižným krokem jde směrem k majiteli se psem (předstírá, že se chce poprat ). Figurant pečlivě sleduje reakci psa. Těsně před majitelem se psem (1-2 metry ) změní směr a vyhne se přímému střetu. Pokud se pes projevil odvážně a chtěl zaútočit - figurant ještě jednou upoutá na sebe pozornost psa a jde do přímého střetu. Pokud se pes projevil bázlivě (ustupoval) - figurant nesmí pokračovat v testu.Test se považuje za splněný, když pes aktivně brání svého majitele a neustoupí do zadu. Hodnotí se odvaha a ne způsob zákusu. Pes, který nezaváhá a vyráží proti figurantovi a při tom se neuchytí prvním skusem (nebo i druhým), splnil test stejně kvalitně jako pes, který také nezaváhá a uchytí se prvním skusem. Při tomto testu figurant nesmí mít v rukách žádné předměty. Pokud pes uspěje, necháme ho za jeden den celkem 5-8 krát zasáhnout (ne více - může ztrácet chuť k boji). Není vhodné (ale není to zakázáno) psa vybízet, aby zasáhl, měl by se rozhodovat sám. Po každém úspěšném zásahu nesmíme psa silou strhávat z figuranta, ale počkáme, až si bude chtít překousnout a přitáhneme ho k sobě. Nesmíme po něm křičet, aby pustil. Po každém úspěšném zásahu psa pochválíme. Majitel se rozhodne sám, jestli chce další dny provádět se psem stejné zákusy, tím si může do jisté míry upevnit sebevědomí psa.

Test č.2. Je úplně stejný jako test č.1, avšak proběhne na cizím území, které pes zná (z vycházek). Na místě testu musí být pachy cizích lidí - měla by to být nějaká stezka, nejméně 200 metrů od území psa. Ještě před tím, než se majitel vydá se psem na dohodnuté místo, je vyzkoušená odolnost psa na ostré zvuky. Majitel drží psa na vodítku na svém území a ze vzdálenosti 30 metrů padne jeden výstřel ze signální pistole. Pes se může ohlídnout ve směru výstřelu, ale nesmí zpanikařit (projevit bázlivost, chtít utéct). Pes, který neprokáže pevné nervy na ostrý zvuk není připuštěn k testu č.2.. Figurant může mít v ruce klacek , avšak test je bez nápřahu.Majitel se zase rozhodne sám, jestli chce se psem provádět stejné zákusy další dny. Může se tím zase do jisté míry upevnit sebevědomí psa.

Test č.3. Je zase podobný jako test č.1, avšak proběhne na cizím území, ve kterém je pes poprvé v životě. Pes neměl možnost očichat si okolí. Majitel drží psa na dohodnutém místě. Když se před ním objeví figurant (ve vzdálenosti 10 -15 metrů) proběhne jeden výstřel ze signální pistole ze vzdálenosti 25 metrů (pomocník). Od doby výstřelu figurant (svými slovy a pohyby) poutá na sebe pozornost psa a po 20 až 30 sekundách, po výstřelu, zaútočí klusem. Figurant má provést náznak úderu klackem - klacek se může jen jemně dotknout psa na hřbetě. Pes,který splní tento test má vrozenou velkou odvahu a pevné nervy. Není vhodné provádět tento test více než 2 krát za jeden den, a to z odstupem pár hodin (nejlépe dopoledne a odpoledne). Není také vhodné provádět tento test další dny po sobě. Test č.:3 je pro psa psychicky náročný, je potřebná doba na regeneraci psychiky psa (alespoň týden, nejlépe pár týdnů).

 

           Rodokmen

 

                             

 

 

         Garmíka máme až od jeho necelých 3 let.

 

Povaha : Velmi temperamentní vyrovnaný pes.

               Miluje aport a neúnavně nosí míčky.

               Rychlý a tvrdý obranář.

               Rád plave a je výborný hlídač a ochránce.

       

  Děkujeme bývalému majiteli za  Garmíka ,který ho

         skvěle připravil do života a suprově vycvičil

                      

                 

           

                                                                                                Garmík již u nás

 

 

 

 

 

              

 

 

 

                       

 

                

 

 

      

                            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

               

 

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje, naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

  • Používejte často nové bloky.
  • ENTER = nový odstavec.
  • SHIFT+ENTER = nový řádek.
  • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
  • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
  • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
  • Stiskněte tlačítko listování.
  • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
  • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty kromě prvního v pořadí.
  • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
  • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
  • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%
  • Chcete-li při přepnutí bloku rolovat okno na horní část bloku, přidejte za text bloku výraz: %top% (např.: Dovolená%top%)